Bőrszépítő, bőrfeszesítő tusfürdő száraz bőrre is

Hidratáló és tápláló tusfürdő bőrfeszesítő és öregedésgátló anyagokkal

Az All In Body Shower természetes összetevőket tartalmazó hidratáló és tápláló tusfürdő. A tusfürdő a benne lévő Aloe vera kivonatnak köszönhetően hidratálja a bőrt, a levendulaolaj és az eukaliptuszolaj pedig antibakteriális hatású. Ezenkívül természetes tenzidet is tartalmaz, amely megóvja a bőrfelület savköpenyét.

A citromolaj és citromfűolaj bőrfeszesítő hatású, késleltetik a bőr öregedését.

Kíméletesen tisztítja és ápolja a bőrt, napi használatra kifejezetten alkalmas!

Tusfürdő, ami lelassítja a bőr öregedését

Bőrünk a testünk legkiterjedtebb élő szövete. Oxigénmegkötő képessége az idő előrehaladtával és a külső károsító tényezők hatására egyre csökken. Az optimális oxigén ellátottság hiányában lelassulnak a sejtmegújító folyamatok, a bőr veszít fényéből és rugalmasságából. A szmog, az UV sugárzás, a nem megfelelő hidratálás, illetve a kemikáliákat tartalmazó kozmetikumok használata otthagyja negatív nyomát a hámrétegen. A bőr gyakorlatilag fuldoklik, hiszen nem jut kielégítő mennyiségben oxigén a sejtekhez. Mindez magával hozza a korai bőröregedést, a pigmentfoltok megjelenését és az egyéb nem kívánatos bőrproblémák felbukkanását. Szerencsére bőrünk – egy kis segítséggel – képes természetes úton regenerálódni.ű

A helyes szokások kialakítása és a megfelelő kozmetikumok használata erős befolyásoló tényezők, ezért sem mindegy, hogy milyen tusfürdő, testápoló vagy bőrradír kerül bőrünkre, ha tisztálkodásról vagy ápolásról van szó.

Bőr fiatalító tusfürdő

Bőr fiatalító tusfürdő

A víz és a bőr kapcsolata nagyon különleges, hiszen a bőr 70%-a víz. Testünkben lényegében minden folyékony és szilárd anyag vízalapú, beleértve a vérünket, a szöveteket, a szerveket és csontokat kitöltő belső folyadékokat. Az általunk bevitt víz elősegíti az élelmiszerek tápanyagok és fehérjék lebontását, amiket a sejtek a regenerációhoz és növekedéshez használnak. Ez ugyanúgy érinti a bőrünket is, ahol a víz a faggyútermelés alapja. A bőr nagyon érzékeny és igen sokoldalú szerv, szabályozza a testhőmérsékletet, miközben fontos akadályt képez a külvilág káros anyagai számára, hogy ne juthassanak be a szervezetünkbe.

Amikor a vérünk által különböző tápanyagok jutnak el a bőrünkbe, mindez az epidermis alatt, a dermisben történik, amely lényegében az emberi szervezet vízkészletének nagy részét tárolja. Amennyiben bőrünk élettelen és száraz, annak oka az, hogy a dermis nem tud visszatartani elegendő vizet ahhoz, hogy kötőszöveteinket megfelelő hidratáltságban tartsa. A száraz bőrréteg pedig nem képes megfelelően hidratált hámsejteket termelni, ezért külső bőrrétegünk, mely szépségünk egyik meghatározó eleme, fénytelenné válik. Ilyenkor a bőr hámlásnak is indulhat, de érezhetünk feszülést, valamint viszketés is. A száraz bőr pedig erősen kedvez a ráncok kialakulásának. Amennyiben elegendő vizet iszunk, de bőrünk továbbra is száraznak tűnik, akkor ennek oka lehet a nem megfelelő kozmetikumok használata, túl forró zuhany alkalmazása, a mértéktelen napsugárzás vagy túlzásba vitt tisztálkodás akár.

Oxigénnel dúsított termékcsaláddal a bőr szolgálatában

Az oxigén elengedhetetlen a sejtek egészségéhez és fenntartásához. A magas oxigénkoncentráció beindítja a szervezet saját gyógyító funkcióit, lehetővé téve ezzel a teljesen új sejtek keletkezését, valamint a kollagén és elasztin molekulák szintézisét. A bőr rugalmasabbá, hidratáltabbá válik, a keringés felpezsdülésével eltávoznak a lerakódott salakanyagok, a szövetekben beindul a mikrokeringés. Mindez azt jelenti, hogy az oxigénnel dúsított testápolás számos ponton kedvező hatást gyakorolhat az egészségünkre és a szépségünkre nézve, valamint hatékony alternatívát jelenthet a különböző sporttevékenységek folyamatában, főleg ha a súlyfelesleg vagy a cellulit elűzése a cél. A rendszeresen végzett testedzést kitűnően képesek támogatni az olyan kozmetikumok, melyek tartalmaznak bizonyos keringést javító összetevőket.

Az aktív oxigénnel dúsított All In Body Shower antibakteriális tusfürdő kimondottan bőrszépítő hatással rendelkezik. A benne található értékes komponensek egytől egyig esszenciális szereplői a kozmetológiának és a bőrgyógyászatnak.

Aloe vera

Az Aloe verát, vagy másik nevén a sásliliomot az egyiptomiak sokatmondóan a „halhatatlanság növényének nevezték, az uralkodók és uralkodónők rendszeresen alkalmazták szépségápolási és gyógyászati célokra. A tudomány modern elemzései felfedték a növény sokoldalúságát, a benne található aminosavak, vitaminok, enzimek, szterolok és poliszaccharidok méltóvá teszik az Aloét arra, hogy elfoglalja helyét a bőrszépítő kozmetikumok sorában. Az Aloe vera leveléből kinyerhető gél gyulladáscsökkentő, gombaellenes és hidratáló hatással rendelkezik, megszünteti a bőrpírt és serkenti a bőr regenerációját, például a pattanások után maradt hegek gyógyulását. A növény hatalmas erénye, hogy minden bőrtípushoz kiválóan igazodik. A száraz bőrt feltölti nedvességgel, zsíros bőr esetén pedig normalizálja a faggyútermelést. Az érett bőrt fokozott kollagéntermeléssel veszi rá a megújulásra, így eredményesen vehetjük fel a harcot az öregedéssel szemben.

Levendula

A levendula a test és a lélek gyógyítója. Szinte mindenki relaxációt segítő hatásáról ismeri, emiatt is erősen kedvelt alapanyaga az aromaterápiás masszázsolajoknak. A növény valóban az egyik legjobb természetes nyugtató, de nem csupán az idegrendszert és az elmét csendesíti le, hanem természetes gyulladáscsökkentő tulajdonságainak köszönhetően az érzékeny, gyulladásra hajlamos, irritált bőrt is megnyugtatja. A növényből készült levendulaolaj antibakteriális hatása jótékonyan támogatja a gyulladt, aknés, napégéssel terhelt bőrt, felgyorsítja a sebek gyógyulását, fokozza a vérkeringést. Segítséget nyújthat továbbá bizonyos bőrbetegségek, például ekcéma vagy pikkelysömör kezelésében. A levendulaolaj nem komedogén, ami azt jelenti, hogy nem tömíti el a pórusokat. Ez a tulajdonság pedig egy természetes tusfürdő esetében elengedhetetlen.

Eukaliptuszolaj

Az eukaliptuszolaj frissítő, kámforra emlékeztető illatával gyakori összetevője a különböző gyulladáscsökkentő kozmetikumoknak. Az ausztrál őslakosok régóta használják a „kino-ként emlegetett, eukaliptusz levelek felhasználásával készített macerátumot sebek kezelésére, fertőzések megállítására. Az eukaliptuszolaj természetes antimikrobiális hatású, azaz képes elpusztítani vagy inaktiválni a baktériumokat, gombákat és vírusokat. Fő komponense a cineol, mely antiszeptikus tulajdonságairól ismert. Az eukaliptuszolaj segíthet megtisztítani a hámréteget, megszabadítja pórusainkat a káros szennyeződésektől, melyek fő kiváltói a mitesszereknek vagy a bőr fénytelenségének. Aktívan részt vesz a hidratálásában, eléri, hogy a bőr magába zárhassa az éltető nedvességet.

Citromolaj

A C-vitamin nem csupán támogatja az immunrendszer működését; fokozza a zsírbontást, szerepet játszik a hormonképzésben, a kollagéntermelésben, és a sejtek megújításában, ezáltal nélkülözhetetlen a bőr regenerálódásának szempontjából.

A citromolaj igazi bomba a fáradt bőr számára: pezsdít, feszesít, serkenti a nyirokfolyadék áramlását, erősíti a vénákat. Lassítja a bőr öregedését, segít egységessé tenni a pigmentfoltokkal tarkított bőrt. Gyakran használják méregtelenítéshez, mivel nagymértékben fokozza a nyirokkeringést. Ebből adódóan az egyik leghatékonyabb összetevő lehet a cellulit elleni kezelésekben. A citromolaj ugyanakkor kíméletes hámlasztó, mellette fertőtlenítő és pórusösszehúzó hatásáról is ismert. Segít szabályozni a faggyútermelést és feszesebbé varázsolja a kontúrokat.

Citromfűolaj

A citromfű rendkívül sokoldalúan felhasználható gyógynövény, nevét citromra emlékeztető, friss illatáról kapta. A citromfűolaj szintén visszaadja a bőr fiatalságát, és kiváló támogatást nyújt a narancsbőrrel vagy pattanásokkal vívott harc során. Gyakran alkalmazott kozmetikai elemről van szó. A citromfű olaját felhasználják sok bőrbarát krém, kenőcs vagy hidratáló összetevőjeként, nem csupán kellemes aromája miatt, hanem mert hatékonyan és gyengéden képes a bőr szerkezetét javítani. A citromfű flavonoid antioxidánsai révén hozzájárul a bőr védelméhez. Baktérium- és vírusölő tulajdonságainak köszönhetően természetes bőrtisztító: aktív szerepet játszik a bőrön található szennyeződések eltávolításában, eredményesen bevethető zsíros haj és a korpa kezelésében is.

Az oxigénnel dúsított, mátrai forrásvíz felhasználásával készült hidratáló és tápláló tusfürdő a felsorolt összetevők mellett természetes tenzidekkel óvja meg a bőrünk érzékeny savköpenyét. A tenzidek felelnek a habosításért, ezért nélkülözhetetlen komponensei egy sampon vagy egy hipoallergén tusfürdő összetételének. Sok ember azért küzd ekcéméval vagy bőrszárazsággal, mert a legtöbb bolti tusfürdőben leginkább az SLS/SLES tenzidek kerülnek felhasználásra.

A valóságban ugyanazt a tenzidet alkalmazzák az ipari zsíroldókban, az autósamponokban, a mosogatószerekben és a felmosószerekben, mint a samponokban vagy tusfürdőkben. A Sodium Lauryl Sulfate és a Sodium Laureth Sulfate lényegében tisztító hatású vegyszerek, melyek képesek eltávolítani a zsíros szennyeződéseket. A céljukat el is érik, de olyan áron, melyre valójában egyikünknek sincs szüksége. Az érzékeny bőr hamar megsínyli az ilyen kozmetikai termékek használatát. A natúr szépségápolási produktumok is tartalmaznak tenzideket, viszont ezek már természetes forrásból érkeznek, nem borítják fel bőrünk finom rendszerét.

A hagyományis szappan nagyon kiszáríthatja a bőrt, mivel lúgos kémhatású, pH-ja 8-10 között van. A legtöbb folyékony natúr tusfürdő sem szolgálja hosszú távon bőrünk egészségét a fent említett okok miatt. Ezért is van szükség olyan alternatívára, mely kedvez a bőr savköpenyének és hozzájárul ragyogó szépségéhez.

Kültakarónk fiziológiai egyensúlya a mi kezünkben van

Arcunk és testünk legnagyobb részén a bőr optimális pH-értéke 4, 7 és 5, 8 között mozog. A 7-es pH-érték nevezhető semlegesnek, az ennél alacsonyabb érték a savas, a magasabb pedig a lúgos. Bőrünk kémhatása tehát enyhén savasnak tekinthető, ezért pedig az úgynevezett savköpeny felel, mely érzékeny kültakarónk védelmét hivatott ellátni. A savköpeny segít semlegesíteni a lúgos kémhatású anyagokat, fenntartja a bőr természetes flóráját. Amikor a bőr savköpenye károsodik, a bőr kiszáradhat és fogékonnyá válhat a különböző típusú bőrbetegségekre.

Az olyan károsító anyagok, mint a mesterséges kemikáliákat tartalmazó tisztálkodószerek tovább lúgosíthatják a bőr pH-értékét, mely így nem tud megküzdeni a gyulladásokkal és a fertőzésekkel. Ezért is fontos, hogy olyan termékeket használjunk, melyek segítenek visszaállítani bőrünk egészséges pH értékét.

A téli időjárás különösen igénybe veszi a bőrt, szabadtéren tartózkodva a hideg, bent pedig a fűtött levegő szárítja ki, vagy okoz számára kipirosodást. Egy megfelelő minőségű arckrém vagy testápoló ilyenkor gyakran hangoztatott kozmetikai terméknek számít, de kevesebb szó esik a tusfürdő fontosságáról. Pedig egy naponta alkalmazott tisztálkodási szerről van szó, mely rendszeresen érintkezik testünk hámrétegével, így jelentősen képes befolyásolni annak állapotát. A gondos ápolási rutin kialakítása a mi feladatunk, hiszen hosszú távon ezzel alapozzuk meg bőrünk egészségét.

Mivel számos környezeti tényező ront bőrünk struktúráján, olyan megoldásra van szükségünk, mely hosszú távon és tartósan nyújt védelmet. A természetes antioxidánsok elősegítik a bőrsejtek gyorsabb regenerálódását, mi pedig eredményesen vehetjük fel a harcot az idő előtti bőröregedéssel, a foltosodással, vagy az allergiás bőrbetegségekkel szemben. Tapasztalni fogjuk, hogy amint kiűzzük a vegyszereket a fürdőszobánkból, bőrünk szinte újjászületik, fiatalossá és élettel telivé válik.

Az aktív oxigén a vérkeringés javításával, valamint a bőr élettani funkcióinak erősítésével segíti a természetes hatóanyagok beépülését a hámréteg legmélyebb rétegeibe. Bőrünk az oxigénnek köszönhetően ragyogóvá és teltebbé válik, a gyulladással járó folyamatok lassan megszűnnek, kültakarónk szerkezetében helyreáll az egyensúly. Erre remekül rámutat annak ellenpéldája, hogy a magasban történő repülés milyen negatív hatást gyakorol a bőrünk minőségére. Mindez az alacsony oxigénszinttel és a száraz levegővel magyarázható. Bőrünk ilyenkor veszíthet nedvességtartalmából és sokkal fakóbbnak, megviseltebbnek tűnhet. Ezért is javasolt sok folyadékról gondoskodnunk a magasban töltött órák folyamán.

A szervezetünk főleg a veséken keresztül veszít vizet, méghozzá vizelet formájában, valamint a bőrön keresztül verejték formájában. A megfelelő mennyiségű víz megakadályozza a szervezet, valamint a hámréteg kiszáradását. Optimális vízfogyasztás nélkül bőrünk nem tudja ellátni természetes védőréteg funkcióját, és veszít simaságából.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) napi ajánlása napi 2-3 liter, azonban a szükséges vízmennyiség nem mindig azonos a különböző életszakaszokban. Ahogy öregszünk, szervezetünk egyre inkább válik hajlamossá a kiszáradásra. Az ideális vízmennyiség mindemellett függ az étrendünktől, a környezeti feltételektől és a fizikai aktivitásunk szintjétől is. Egy kevés odafigyeléssel könnyedén kialakíthatjuk optimálisnak mondható vízivási szokásainkat, melynek hatására rövid időn belül érezhetjük a pozitív változást.

Éltető oxigén egy tusfürdő dobozába zárva

A tusfürdő feladata, hogy felkészítse a bőrt a külső hatásokkal szemben, valamint hogy hidratálja és visszaállítsa a bőr optimális egyensúlyát. Ennek érdekében 100%-ban biztonságos kell legyen, ami azt jelenti, hogy nem tartalmazhat az emberi bőrre nézve káros vagy veszélyes anyagokat. Az oxigénnel dúsított mátrai forrásvíz felhasználásával készült All In Body Shower tusfürdő két esszenciális eleme, a víz és az oxigén együttesen fokozza a többi, gondosan összeválogatott komponens hatását. A termék csökkenti a bőr különböző problémáit, nyugtatja az irritált, kipirosodott területeket, segít elpusztítani a kórokozókat és a baktériumokat a bőr felületén.

A hagyományosan italként történő fogyasztásán túl, az oxigénes víz különleges és nélkülözhetetlen összetevője a bőrszépítő tusfürdőnek. Erősíti a vérkeringést, így nagymértékben hozzájárul a zsírégetéshez, csökkenti a narancsbőr és striák megjelenését, feszesíti és táplálja az érzékeny bőrt. Az edzéseket, vagy akár egy egyszerű napot követően is valódi SPA élményben lehet részünk a friss illatanyagoknak és a bőrünket stimuláló, értékes összetevőknek köszönhetően.

Anti age tusfürdő

Anti age tusfürdő

A hajápolás, a test- és arcápolás fontos szeletet jelent az önmagunkról történő gondoskodásban. Azért, hogy megfelelő szokásokat alakíthassunk ki, fontos megismernünk, hogy mire is van szüksége testünknek a tisztálkodási folyamatok során. A túl forró víz például – habár igazán jól tud esni egy fárasztó napot követően – nem tesz jót a bőr szerkezetének. Eltávolítja ugyanis annak természetes olajtartalmát, jelentős szárazságot okozva, valamint a már meglévő bőrbetegségek súlyosságát is tovább mélyítheti. A hajunkat is megviseli a túl nagy hő, ezért részesítsük előnyben inkább a langyos öblítést mindkét esetben.

Jelentős károkat okozhatunk a bőrünk számára akkor is, ha túlzásba visszük a tisztálkodást. Ezzel ugyanis eltávolítjuk azokat a természetes olajokat, melyeket a bőr termel a megfelelő hidratáltság érdekében. Minél többször állunk zuhany alá, annál inkább sérül bőrünk természetes védekező képessége. Ennek eredménye pedig egy száraz, irritált, viszkető bőr lesz.

A zuhanyozás utáni törölközés is alapvetően negatív behatást jelent, mivel az erőteljes dörzsölés mikroszkopikus sérüléseket okozhat a felső hámrétegen. Próbáljuk meg inkább gyengéden felitatni a vizet a bőrünkről, vagy hagyjuk, hogy a levegő szárítson meg minket. Az elhalt hámrétegek testradírral történő eltávolítása jó szolgálatot tesz kültakarónk egészsége szempontjából, de csupán akkor, ha hetente 1-2 alkalommal hajtjuk végre. A naponta történő radírozás akár gyulladást is okozhat.

Sokan használnak luffaszivacsot vagy bármilyen fürdőszivacsot a mosakodáshoz, de az igazság az, hogy ezek a termékek a forró, párás környezetben kiváló tenyészhelyet biztosítanak a különböző baktériumoknak. Ügyeljünk rá, hogy a szivacsok két használat között teljesen kiszáradjanak és ajánlott legalább hetente egyszer jó alapos fertőtlenítést végeznünk rajtuk.

A férfiak bőre is meghálálja a törődést

A férfiak bőrének meghatározó tulajdonságait a tesztoszteron hormon formálja, ez felel a nők bőrétől sok szempontból eltérő struktúráért. Legfőképpen a bőr mélyebb rétege mutat eltérést, az úgynevezett dermis, ami körülbelül 20%-kal vastagabb, mint a nők esetében. Ennek köszönhető, hogy a nők és a férfiak különböző módon ráncosodnak. A férfiak általában kevesebb finom, felületi barázdával rendelkeznek, bőrük szerkezetéből adódóan hajlamosabbak a mély ráncokra.

Mindkét nem esetében termelődik kollagén a szövetekben, ez az anyag felel az emberi bőr feszességéért. Sajnos a kor előrehaladtával egyre kevesebb kollagént termelünk, bőrünk vékonyabbá, megereszkedettebbé válik. Ugyanez a folyamat a nők és a férfiak esetében is lezajlik, de egymástól teljesen eltérő ütemben. A férfiak folyamatosan veszítenek a kollagénből. A női bőrből azonban fiatalon nem igazán ürül kollagén, de amikor a hölgyek elérik a menopauzát, a kollagénvesztés folyamata jelentősen felgyorsul.

A férfiak több faggyúmiriggyel rendelkeznek, ami azt jelenti, hogy több pórusuk van, melyek ráadásul nagyobbak is, mint a hölgyek bőrén elhelyezkedő pórusok. Emiatt jelentősen nagyobb felületen zajlik a faggyútermelés is. Egy férfi bőre éppen ezért zsírosabb és valamivel fényesebb, ami hajlamosabbá teszi az olyan problémák kialakulására, mint az akné, de egyúttal kevésbé jellemző tünete lehet a bőrszárazság.

A cellulit kapcsán egyértelműen magasabb arányban érintettek a nők, viszont bizonyos esetekben a férfiaknál is előfordul narancsbőr. A statisztikák szerint a férfiak esetében kevesebb mint 10%-uk szenved a cellulit enyhébb vagy előrehaladottabb formájától. A férfiak szövetei erősebbek és strukturáltabbak, így jobban képesek megtartani a zsírt, nem pedig a bőrfelszín felé tolják azt. A férfiak továbbá jelentős tesztoszteron szinttel bírnak, ami szintén segít korlátozni a testzsírt; a zsírraktározásért ugyanis a nők szervezetében domináns ösztrogén felel. A férfiakat érintő cellulit kezelése ugyanakkor szintén azokat a módszereket igényli, akárcsak a nők esetében.

Egy megfelelő krémtusfürdő a férfiak számára is garantálja a feltöltődést, a bőr védelmét és az optimális pH-értékek stabilizálódását.

A megfelelő folyadékbevitel fontossága

A bőr légzéséről” kívülről és belülről is célszerű gondoskodnunk. Az oxigén serkenti az új sejtek keletkezését, fokozza a kollagén és elasztin rostok szintézisét, és alapjaiban befolyásolja a bőr hidratáltságát. A bőr alsó rétegei a vérellátás révén jutnak hozzá az oxigénhez és a fontos tápanyagokhoz. Ezért is legalább annyira fontos az, amit megeszünk vagy megiszunk, mint az, ami a bőrünk külső felületével érintkezik. Az általunk használt testápoló, tusfürdő, vagy egyéb kozmetikai termék nem lehet megalkuvás kérdése, ahogy az életmódbeli szokásaink sem – ha számunkra is fontos kültakarónk egészsége.

Egy kiadós edzés csodát tesz a szervezettel, gyorsul a vérkeringés, így több oxigén jut a vérárammal a bőrünkbe. Mindeközben jelentősen verejtékezünk, a szervezetünk sok-sok méreganyagtól képes megszabadulni. Azért, hogy ezek a folyamatok kellő intenzitással menjenek végbe, bizonyos tényezőkre elengedhetetlen ügyelnünk. Az egyik legfontosabb a folyadékpótlás.

Oxigénes víz

Oxigénes víz

Szervezetünk naponta kb. 2- 2, 5 liter vizet veszít, ezért ez a minimális mennyiség, amit mindenképpen szükséges visszapótolnunk a kielégítő hidratáltság érdekében. A víz kulcsfontosságú eleme többek között a keringési rendszer, valamint a vérnyomás stabilitásának, a test sav-bázis egyensúlyának, és az összes anyagcsere-folyamatnak. Hordozóanyagként szállítja a tápanyagokat az emésztőrendszerünktől egészen a sejtekig, és ugyanígy segíti a salakanyagok eltávolítását a kiválasztó szerveken keresztül.

Nyáron egyszerű dolgunk van a folyadékbevitel tekintetében, hiszen a testünk szinte minden pillanatban vízért kiált. Így nem okoz problémát betartani a napi mennyiséget. Télen azonban nem minden esetben jelez a szervezetünk, és könnyen beleeshetünk abba a hibába, hogy megfeledkezünk a vízivásról. Ezért is kell tudatosan törekednünk a folyadékbevitelre olyankor is, amikor a hideg hónapok veszik át az uralmat és éppen nem érzünk szomjúságot. Azzal, hogy egy jó nagy pohár vízzel kezdjük a napot, hatalmas löketet adunk az anyagcserénknek. A nap további részében, egyenletesen elosztva érdemes kortyolgatnunk, kellő hidratáltsággal sokáig megőrizhetjük bőrünk szépségét és egészségét.